Bajki – definicja oraz cechy gatunkowe
klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki
MORAŁ –
Jest to pouczający wniosek, który streszcza sens całej bajki lub opowieści, zawierając w sobie całą mądrość. Odzwierciedla umieszczone w utworze pouczenie moralne, które chciał przekazać czytelnikom autor.

Zazwyczaj formułowany jest w krótkim zdaniu umieszczonym na końcu lub na początku utworu. Czasem nie jest wyrażony wprost, lecz jedynie wyraźnie zasugerowany.

Udostępnij

strona:   - 1 -  - 2 - 


  Dowiedz się więcej
1  Szczur i kot - analiza i interpretacja
2  Monachomachia - wiadomości wstępne
3  Przyjaciel [„Uciekam się – rzekł Damon...”] - analiza i interpretacjaKomentarze
artykuł / utwór: Bajki – definicja oraz cechy gatunkowe


  • MORAŁ – Jest to pouczający wniosek, który streszcza sens całej bajki lub opowieści, zawierając w sobie całą mądrość. Odzwierciedla umieszczone w utworze pouczenie moralne, które chciał przekazać czytelnikom autor. Zazwyczaj formułowany jest w krótkim zdaniu umieszczonym na końcu lub na początku utworu. Czasem nie jest wyrażony wprost, lecz jedynie wyraźnie zasugerowany.
    rem (remi {at} wp.pl)

  • Zajefajne pozdro szejset dzieki tym streszczeniom zdałem mature i matme zaliczyłem a jeszcze sprawdzian z wuefu dobrze mi poszedł. Wypas na maxa, miazga kalibra team rządzi
    chochuł ()

  • bardzo się cieszę ze miałam takie zadanie domowe z polskiego bo nigdy nie dostrzegabym tak pięknej literatury a wszysto to dzienki mojej zajefajne pani z polaka pozdo dla niej z ogromnym podzienkowaniem i powarzaniem kaka
    karolina ()


Tagi: